Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Svět je nějak naruby

5. 08. 2016 22:29:12
Jedu takhle vlakem z Prahy na Moravu a čtu si na Internetu. A narazil jsem na jakýsi web, kde nějaká Vladimíra Nováková udílí čtenářům různé rady včetně toho, že v klidu a veřejně radí ženám, jak páchat zločin a unášet děti.

Anonymní čtenářka:"Dobrý den,chci se rozvést.Máme 2 děti. Chtěla bych se odstěhovat ještě před rozvodem a před vypořádáním majetku a úpravou povinností k dětem. Můj příjem je 10000,nájmy se u nás pohybují okolo 10000 včetně záloh na energie.Pokud se s manželem nedohodneme na výživném ještě před rozvodem,což je pravděpodobné,nemohu se odstěhovat. Má matka s dětmi v tomto případě nárok na příspěvek na bydlení nebo jinou dávku,která jí a dětem umožní neumřít hlady?"

Velmi fascinující myšlenkové pochody té paní. Bohužel u velké části ženské populace v dnešní době běžné. Ona se chce odstěhovat od muže, s kterým založila rodinu a pořídila si dvě děti a jaksi automaticky předpokládá, že se odstěhuje i s těmi společnými dětmi, bez ohledu na názor otce dětí ! Společný život s mužem ji už nějak nebaví tak, vezme společné děti a jde. Nevadí ji, že její příjmy jsou nedostatečné na to aby žila sama s dětmi. Vydělává 10.000 a nájmy se pohybují kolem deseti tisíc. Ona jaksi automaticky předpokládá, že ji otec jejích dětí bude živit i po rozvodu a ona bude tvrdit, že je to výživné na děti. Přitom je zcela evidentní, že to výživné je určeno na financování JEJÍHO ŽIVOTA, takového, jaký ona si představuje. Paní jaksi předpokládá, že dokud soudy otci jejích dětí nenapaří, platit své bývalé ženě její život, tak JEJÍ ŽIVOT budou financovat ostatní spoluobčané, daňoví poplatníci, ve formě sociálních dávek na bydlení.

A co této vykutálené paní radí Vladimíra Nováková ?

"Dobrý den, manžel má vůči Vám a dětem vyživovací povinnost i v průběhu manželství. Pokud se s ním na výši výživného nedohodnete, můžete se obrátit na soud. Musíte ale počítat s tím, že soudní řízení bude nějakou dobu trvat. Jestliže se s dětmi odstěhujete, mohla byste mít nárok na příspěvek na bydlení, případně na dávky pomoci v hmotné nouzi."

Paní poradkyně nějak automaticky předpokládá, že ten, kdo odejde ze společné domácnosti, pokud je to žena, tak si automaticky bere sebou děti, bez ohledu na názor otce dětí. Toto jednání je ovšem únos (=zločin) a pokud toto nastane, já otci dětí radím, aby se neprodleně obrátil na policii a hlásil únos dětí ze společné domácnosti. Rozhodně by se s únoskyni dětí neměl domlouvat na tom, že tento nelegální stav akceptuje a ještě ji bude finančně podporovat. Manžel sice má vyživovací povinnost vůči své ženě v době manželství, tj. před rozvodem, ale určitě ne, aby jí financoval JEJÍ ŽIVOT paralelně mimo společnou domácnost. Manželé jsou povinni společně vychovávat děti a vést společnou domácnost a jejímu chodu přispívat oba a nejen finančně. Což paní anonymní tazatelka evidentně činit nehodlá. Odpověď paní Vladimíry Novákové je tak nejen nekompetentní, ale i právně závadná, neboť podněcuje i páchání zločinu - únosu dětí ze společné domácnosti.

Svět je v dnešní době naruby. Ten, kdo opouští společnou domácnost by měl odejít nejen bez dětí, ale i bez majetku. Takto přirozeně to chodilo před sto a více lety. Dnes je, bohužel svět v mnoha aspektech naruby.

PS: Paní anonymní tazatelka a paní poradkyně dobře vědí, že když se únoskyně dětí obrátí na opatrovnický soud, soudružka soudkyně ji vyjde vstříc jako žena ženě (bez ohledu na platné právní normy a mezinárodní úmluvy) a předběžným opatřením únos dětí zlegalizuje. Otci děti pak soud určí, aby tento stav financoval. A když za delší dobu (často za více než rok) dojde na řádné řízení ohledně péče o děti, tak soud stav nechá jaký je, se zdůvodněním, že děti si již na toto zvykly.

Autor: Tomáš Holek | pátek 5.8.2016 22:29 | karma článku: 35.99 | přečteno: 4062x

Další články blogera

Tomáš Holek

Primární problém není neplacení výživného.

V poslední době jsem zaregistroval množství článků v médiích, pořadů v televizi, kde je veden mediální tlak, snažící se veřejnosti vsugerovat, že hlavní porozvodový problém, kterým trpí děti, je neplacení výživného na děti otcem.

20.12.2016 v 14:56 | Karma článku: 22.51 | Přečteno: 848 | Diskuse

Tomáš Holek

10.prosinec: Den lidských práv a porušování lidských práv otců v České republice

Den lidských práv se slaví každoročně na celém světě dne 10. prosince, na počest přijetí Všeobecné deklarace lidských práv Valným shromážděním OSN v roce 1948. V tento den se po celém světě konají akce na podporu lidských práv.

13.12.2016 v 17:30 | Karma článku: 24.87 | Přečteno: 551 | Diskuse

Tomáš Holek

O Festivalu rozvodových filmů '2016

Ve dnech 21.11.2016 - 22.11.2016 se v Praze v kině Mat konal Festival rozvodových filmů, filmů zabývajících se patologickými rozvodovými jevy. Nikdo, komu je tato problematika blízká, ať už profesně nebo osobně, by neměl chybět.

1.12.2016 v 17:30 | Karma článku: 13.97 | Přečteno: 270 | Diskuse

Tomáš Holek

Kdo je ten mravokárce, který píská a odchází z vyhlášení výsledků ankety ?

Ortel zpěvák a Ortel hudební skupina se umístili na druhém místě ankety popularity nazývané Český slavík. V programu slavnostního večera nebylo zařazeno vystoupení skupiny Ortel. Zato v médiích dostal velký prostor její odpůrce.

29.11.2016 v 19:45 | Karma článku: 43.26 | Přečteno: 3415 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Luděk Mazurek

Integrace po muslimsku!?

Tzv. „integrace“ muslimských imigrantů už v zemích EU spolkla miliardy a miliardy Euro. A výsledek? Jediné, co se spolehlivě podařilo do Evropy importovat a „integrovat“ je přetrvávající islámský vražedný terorismus a izolovanost.

18.8.2017 v 18:09 | Karma článku: 29.09 | Přečteno: 607 | Diskuse

Karel Trčálek

Islamistický teror je jen kouřová clona

Jestliže je islamistický teror zvěstováním soudného dne, pak nemůže nemít svoji cenu. Oddělila se od Homo sapiens sapinens evoluční vývojová větev, kterou jsou muslimové? Čtěte grafomanské bláboly, budete moudřejší!

18.8.2017 v 17:13 | Karma článku: 11.18 | Přečteno: 638 | Diskuse

Milan Hausner

Na pískovišti, v hospodě i v parlamentu

Kvalita školy se probírá od pískoviště, hospody až po parlament; nyní před volbami budou nepochybně takové diskuze pokračovat a nabývat na síle.

18.8.2017 v 15:50 | Karma článku: 6.78 | Přečteno: 172 | Diskuse

Lubomír Stejskal

I devadesátiletý politik může být modernista

Příkladem budiž současný tuniský prezident Beji Caid Essebsi (*1926). Usiluje o pokrok a rovnost mezi muži a ženami – a dostal se kvůli tomu do kontroverze s některými muslimskými učenci.

18.8.2017 v 15:05 | Karma článku: 10.48 | Přečteno: 148 | Diskuse

Pavel Kovařík

Strážníkem v osmnácti? Kde je problém?

Řady městské policie nově rozšíří mladí rekruti ve věku od osmnácti let. Kritici varují: "Jsou příliš mladí, nezkušení, podléhají emocím" Možná jo, možná ne. Problém vidím jinde. Problém je Škola.

18.8.2017 v 14:33 | Karma článku: 9.90 | Přečteno: 437 | Diskuse
Počet článků 34 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1945

Jsem táta dvou nezletilých dcer, kterého trápí, že naše špatně fungující opatrovnická justice umožňuje zločinné chování žen po rozvodu a že nekontrolovatelnost tzv nezávislých soudů, nezávislých na platném právu, umožňuje zločinné chování soudkyň a soudců. Trápí mne, že náš tzv. ministr pro lidská práva se vůbec nezabývá porušováním práv otců v naší zemi. Nemám rád lež, faleš, podrazy, podvody. A co mám rád: Mám rád lidi, kteří se nebojí dělat a prosazovat správné věci. Mám rád lidi, kteří si stojí za svými názory. Mám rád lidi, kteří vyznávají svobodu názorů, svobodu slova, a kteří druhým lidem tuto svobodu neberou.

Seznam rubrik

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.