Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Komentář ke komentáři známého komentátora na Novinky.cz

30. 08. 2016 16:17:18
"KOMENTÁŘ: Merkelová je lídr Unie - i pro odpůrce - Jiří Pehe" - tak zní název Komentáře na Novinky.cz od známého komentátora. Ten nadpis mne zaujal, a abych se dověděl, jak Jiří Pehe zdůvodní toto své tvrzení, četl jsem dále.

Jiří Pehe v úvodu svého komentáře píše: "Několik stovek hlasitých českých demonstrantů, kteří přišli vyjádřit odpor k politice Angely Merkelové, vlastně nechtěně potvrdilo, že považují německou kancléřku za vůdčí politickou osobnost Evropské unie. Projevovali sice rozhořčení zejména nad imigrační politikou Merkelové, ale proč by se měl někdo právě u nás rozhořčovat nad politikou, jejíž dopady musí řešit především Německo, nikoliv naše země?"

Již úvod komentáře ukazuje, že Jiří Pehe zde pracuje velmi demagogicky s událostmi a skutečnostmi. Demonstranti, kteří přišli vyjádřit odpor k politice Angely Merkelové, demonstrovali přece proti té politice Angely Merkelové, která se naší země dotýká. A dotýká se jí protože

  • s Německem sdílíme Schengenský prostor,
  • protože Lisabonský smlouva z 13.prosince 2007 (nazývána také jako lisabonský diktát, nejen kvůli jejímu obsahu a jeho důsledkům, ale také kvůli skandálnímu nátlaku na jeho přijetí v jednotlivých zemích) měl vést, a také vedl k tomu, že Unii ovládají velké státy (v realitě především Německo) a menší členské státy, byť třeba sjednocené ve V4, nemají šanci cokoli prosadit proti Německu,
  • protože Německo, v rozporu s platnými mezinárodními postupy, že migranti mají žádat o azyl v první bezpečné zemi, zvalo imigranty na své území a následně, díky síle, kterou jim dává právě lisabonský diktát, nutí ostatní členské země EU, aby nesly odpovědnost za tuto špatnou politiku Německa.

Jiří Pehe z faktu, že demonstranti protestují proti pro nás neakceptovatelné politice německé kancléřky vyvozuje, že Angela Merkel je vůdčí osobností Unie i pro její odpůrce. Jiří Pehe klade otázku, proč by se měli lidé právě u nás rozhořčovat nad současnou politikou Německa. Pane Pehé, je to proto, že

  1. s Německem sdílíme Schengenský prostor,
  2. že Německo, vedené kancléřkou Merkelovou, nás nutí nést důsledky jeho chybné politiky,
  3. že v důsledku přijetí lisabonského diktátu jsou německá rozhodnutí prosazená přes Evropskou unii závazná i pro nás.

A právě současné problémy v Evropské unii a tzv. imigrační krize ukazují, že přijetí Lisabounské smlouvy byl velmi špatný krok pro země V4. A zde se ukazuje obrovská prozíravost presidenta Václava Klause, že tento paskvil odmítal podepsat. Bohužel president neustál ohromný tlak, který byl na něj veden a nakonec podepsal.

Já velmi oceňuji tu část naší české veřejnosti, která nenadává jen u piva nebo u televizní obrazovky a jde demonstrovat a vypískat německou političku, která pro naši zemi představuje negativní důsledky lisabonského diktátu. Odpůrci Merkelové tak na demonstracích dáli najevo, že důsledky německé politiky má nést Německo a že nechceme, aby nám Německo diktovalo, co má dělat naše země, byť Německu k tomu dává páky právě lisabonský diktát. Těmito postoji demostranti rozhodně nijak nepotvrzují, že německou kancléřku považují za lídra EU, jak se nám snaží demagogicky podsouvat komentátor Pehe.


Autor zmíněného Komentáře je v současnosti ředitelem New York University v Praze a vede Pražský institut pro demokracii, ekonomii a kulturu Newyorské university (PIDEC). Proboha, co je to může být za univerzitu, kterou řídí takový demagog ? Kdo vlastně platí osobu jako je Jiří Pehe ?

Autor: Tomáš Holek | úterý 30.8.2016 16:17 | karma článku: 38.83 | přečteno: 1421x

Další články blogera

Tomáš Holek

Primární problém není neplacení výživného.

V poslední době jsem zaregistroval množství článků v médiích, pořadů v televizi, kde je veden mediální tlak, snažící se veřejnosti vsugerovat, že hlavní porozvodový problém, kterým trpí děti, je neplacení výživného na děti otcem.

20.12.2016 v 14:56 | Karma článku: 22.51 | Přečteno: 848 | Diskuse

Tomáš Holek

10.prosinec: Den lidských práv a porušování lidských práv otců v České republice

Den lidských práv se slaví každoročně na celém světě dne 10. prosince, na počest přijetí Všeobecné deklarace lidských práv Valným shromážděním OSN v roce 1948. V tento den se po celém světě konají akce na podporu lidských práv.

13.12.2016 v 17:30 | Karma článku: 24.87 | Přečteno: 551 | Diskuse

Tomáš Holek

O Festivalu rozvodových filmů '2016

Ve dnech 21.11.2016 - 22.11.2016 se v Praze v kině Mat konal Festival rozvodových filmů, filmů zabývajících se patologickými rozvodovými jevy. Nikdo, komu je tato problematika blízká, ať už profesně nebo osobně, by neměl chybět.

1.12.2016 v 17:30 | Karma článku: 13.97 | Přečteno: 270 | Diskuse

Tomáš Holek

Kdo je ten mravokárce, který píská a odchází z vyhlášení výsledků ankety ?

Ortel zpěvák a Ortel hudební skupina se umístili na druhém místě ankety popularity nazývané Český slavík. V programu slavnostního večera nebylo zařazeno vystoupení skupiny Ortel. Zato v médiích dostal velký prostor její odpůrce.

29.11.2016 v 19:45 | Karma článku: 43.26 | Přečteno: 3415 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Luboš Zálom

EU nás vydává na milost islámským teroristům

Evropa se včera opět stala cílem islámského nepřátelství. A i tentokrát se mediální i politické elity snaží budit dojem, že i když se k útoku v Barceloně přihlásil Islámský stát, nemá terorismus s islámem nic společného.

18.8.2017 v 19:47 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 49 | Diskuse

Vít Šlechta

Podvod přímé demokracie

Již Alexis de Tocqueville v 19. století odhalil, že přímá demokracie v sobě obsahuje všechny neduhy nenáviděných despocií. A tak podobna královskému tyranu, představuje přímá demokracie ten nejhrubší způsob manipulace a totality.

18.8.2017 v 16:52 | Karma článku: 15.02 | Přečteno: 474 | Diskuse

Pavel Kamas

Ať si psi štěkají, my budeme jíst psí maso. Babiš & Zaorálek s.r.o.

Původně jsem chtěl použít okřídlené přísloví o nekousajícím a štěkajícím psovi. Mám na mysli politickou garnituru. Nejen tady na blogu štěkáme, ale i komentátoři a politologové. Jsme takoví psi, které stejně politici snědí.

18.8.2017 v 16:19 | Karma článku: 9.41 | Přečteno: 358 | Diskuse

Zdeněk Král

Přejetí, zastřelení, nebo pobodání? Aneb kam letos na dovolenou

Česká xenofobní republika je jednou z nejbezpečnějších zemí světa a zatvrzele na tom odmítá cokoli měnit. Kam se vydat, když chcete být kulturně obohaceni?

18.8.2017 v 13:14 | Karma článku: 43.80 | Přečteno: 2932 | Diskuse

Jan Dvořák

Zvrhlá šéfová z německé kontrarozvědky likviduje uprchlické aktivisty – bylo v televizi

Byla to souhra náhod, že když jsem ve čtvrtek po půl sedmé večer přepnul z televizní stanice, která vysílala další premiérový díl KOBRY 11, na Čtyřiadvacítku, že tam také byla řeč o teroristickém útoku.

18.8.2017 v 9:45 | Karma článku: 32.36 | Přečteno: 1398 | Diskuse
Počet článků 34 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1945

Jsem táta dvou nezletilých dcer, kterého trápí, že naše špatně fungující opatrovnická justice umožňuje zločinné chování žen po rozvodu a že nekontrolovatelnost tzv nezávislých soudů, nezávislých na platném právu, umožňuje zločinné chování soudkyň a soudců. Trápí mne, že náš tzv. ministr pro lidská práva se vůbec nezabývá porušováním práv otců v naší zemi. Nemám rád lež, faleš, podrazy, podvody. A co mám rád: Mám rád lidi, kteří se nebojí dělat a prosazovat správné věci. Mám rád lidi, kteří si stojí za svými názory. Mám rád lidi, kteří vyznávají svobodu názorů, svobodu slova, a kteří druhým lidem tuto svobodu neberou.

Seznam rubrik

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.