Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jak státní orgány v naší zemi diskriminují otce

29. 10. 2016 9:40:09
Za to, co by mělo být ve slušném státě naprosto přirozené - býti svému dítěti i po rozvodu rovnoprávným rodičem - musí otcové v naší zemi bojovat, často řadu let, mnohdy zbytečně. Někdy, třeba až po 8 letech šikany, vyhrají..

Zaujal mne příspěvek na Facebooku jednoho otce, jistého P.B., který 8 let (slovy osm) bojoval za to, aby mohl být rovnoprávným rodičem svého syna. Cituji:

Dovoluji si tímto velice moc poděkovat Unii otců, jejíž členové mi dva roky pomáhali v boji o STŘÍDAVOU PÉČI, kterou včera stanovil Krajský soud v Pardubicích. Po osmi letech se díky tomuto rozsudku konečně cítím rovnoprávným otcem syna Vítka.

Pro otce které matky jejich dětí odhánějí od jejich společných potomků tedy mohu konečně vzkázat "Jde to"! Tedy: "Nemusíte opustit vlastní děti jen pro nenávist-zlobu atp. bývalé partnerky. Nemusíte okrást vlastní děti o svou lásku k nim, jen pro vlastní pohodlné rezignování před soudkyněmi odmítajícími respektovat práva dětí na lásku svých otců".

Děti potřebují své otce stejně jako své matky, aby od obou rodičů mohli čerpat podporu, porozumění, životní zkušenosti a jistoty pro jejich zdravé a plnohodnotné dospívání a celý jejich budoucí život.

Na Facebooku v určitých diskusních skupinách najdete řadu příspěvků otců, kteří marně x let bojují za to, co by mělo být ve slušném státě naprosto přirozené - aby po rozvodu mohli být rovnoprávným rodičem svému dítěti a nikoli jen víkendový stykač a sponzor porozvodového života své ex-partnerky. Najdete tam i řadu podobných příspěvků, jako je výše zmíněný příspěvek P.B. - otcové se chlubí, že po třech, po pěti a někdy i po osmi letech dosáhli toho, že se konečně stali rovnoprávnými rodiči a pod příspěvkem pak desítky upřímných gratulací.

Vždyť je to naprosto šílené, aby normální, tedy dobrý táta, který má své děti rád, se vůbec musel u nějakých státních organizací doprošovat toho, aby mohl být rovnoprávným rodičem svému dítěti ! Tedy za to, co mají matky po rozvodu zcela automaticky. Rozdíly mezi rodiči dělají naše státní orgány na principu příslušností k pohlaví. Jsi žena - zůstáváš rodičem-matkou a tvůj bývalý partner ti bude platit. Jsi muž - zůstaneš jen platičem a místo otcem, budeš už jen stykačem, který má právo se se svými dětmi občas stýkat. Praxe ukazuje, že když dá návrh na předběžné opatření otec, je zamítnuto, protože ho dal otec. Když dá návrh na předběžné opatření matka, je schváleno, protože ho dala matka. Pokud otec za své děti bojuje je ze strany soudů a často i OSPODů šikanován, ponižován, jeho rodičovství je ignorováno, kromě tzv. vyživovací povinnosti samozřejmě. Otcovy důkazy jsou často přehlíženy, svědci navrženi otcem nejsou předvoláni. Lživá tvrzení matky jsou automaticky považována za prokázanou pravdu bez nutnosti dokazovat jejich pravdivost. Stává se, že arogantní soudkyně, zakáže, v naprostém rozporu se zákonem, aby otce zastupoval jeho legální právní zástupce. Stává se, že ze soudního spisu zmizí některé dokumenty, které tam dal otec nebo jeho právní zástupce. Často soudkyně beze studu dokonce schválí otci menší kontakt s dětmi než mají rodiče matky. Ne každý otec má dost financí na to, aby se odvolával a za své děti bojoval dál. A ne každý má na to nervy. Mnoho otců je otřesným přístupem našich soudů tak znechuceno, že boj za své děti vzdají. Někteří vytrvají a bojují dál dva, pět nebo i osm let za něco, co by mělo být ve slušném a právním státě naprosto přirozené.

Právě proto, když čtu podobné radostné zprávy některých otců, říkám si, "proboha v jakém absurdním Kocourkově to žijeme" ? Proč v "právním státě" musí někdo osm let bojovat za to, co má dostat automaticky ihned ? Proč se někdo po osmi letech vůbec raduje, že je velký šťastlivec, jelikož nakonec překvapivě dosáhl toho, na co má přirozené právo nejen on, ale i jeho dítě.

K čemu máme vůbec ministra pro lidská práva, když ten se vůbec nezabývá tak vážným problémem, jako je diskriminace otců v naší zemi ? A je absurdní, když někteří politici právě takového Kocourkova, absurdistánu, kritizují jiné země za porušování lidských práv, které se údajně děje u nich. Každý by si nejprve měl zamést před vlastním prahem a teprve potom může kritizovat druhé.

Autor: Tomáš Holek | sobota 29.10.2016 9:40 | karma článku: 21.27 | přečteno: 445x

Další články blogera

Tomáš Holek

Primární problém není neplacení výživného.

V poslední době jsem zaregistroval množství článků v médiích, pořadů v televizi, kde je veden mediální tlak, snažící se veřejnosti vsugerovat, že hlavní porozvodový problém, kterým trpí děti, je neplacení výživného na děti otcem.

20.12.2016 v 14:56 | Karma článku: 22.51 | Přečteno: 848 | Diskuse

Tomáš Holek

10.prosinec: Den lidských práv a porušování lidských práv otců v České republice

Den lidských práv se slaví každoročně na celém světě dne 10. prosince, na počest přijetí Všeobecné deklarace lidských práv Valným shromážděním OSN v roce 1948. V tento den se po celém světě konají akce na podporu lidských práv.

13.12.2016 v 17:30 | Karma článku: 24.87 | Přečteno: 551 | Diskuse

Tomáš Holek

O Festivalu rozvodových filmů '2016

Ve dnech 21.11.2016 - 22.11.2016 se v Praze v kině Mat konal Festival rozvodových filmů, filmů zabývajících se patologickými rozvodovými jevy. Nikdo, komu je tato problematika blízká, ať už profesně nebo osobně, by neměl chybět.

1.12.2016 v 17:30 | Karma článku: 13.97 | Přečteno: 270 | Diskuse

Tomáš Holek

Kdo je ten mravokárce, který píská a odchází z vyhlášení výsledků ankety ?

Ortel zpěvák a Ortel hudební skupina se umístili na druhém místě ankety popularity nazývané Český slavík. V programu slavnostního večera nebylo zařazeno vystoupení skupiny Ortel. Zato v médiích dostal velký prostor její odpůrce.

29.11.2016 v 19:45 | Karma článku: 43.26 | Přečteno: 3415 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Luděk Mazurek

Integrace po muslimsku!?

Tzv. „integrace“ muslimských imigrantů už v zemích EU spolkla miliardy a miliardy Euro. A výsledek? Jediné, co se spolehlivě podařilo do Evropy importovat a „integrovat“ je přetrvávající islámský vražedný terorismus a izolovanost.

18.8.2017 v 18:09 | Karma článku: 29.09 | Přečteno: 607 | Diskuse

Karel Trčálek

Islamistický teror je jen kouřová clona

Jestliže je islamistický teror zvěstováním soudného dne, pak nemůže nemít svoji cenu. Oddělila se od Homo sapiens sapinens evoluční vývojová větev, kterou jsou muslimové? Čtěte grafomanské bláboly, budete moudřejší!

18.8.2017 v 17:13 | Karma článku: 11.18 | Přečteno: 638 | Diskuse

Milan Hausner

Na pískovišti, v hospodě i v parlamentu

Kvalita školy se probírá od pískoviště, hospody až po parlament; nyní před volbami budou nepochybně takové diskuze pokračovat a nabývat na síle.

18.8.2017 v 15:50 | Karma článku: 6.78 | Přečteno: 172 | Diskuse

Lubomír Stejskal

I devadesátiletý politik může být modernista

Příkladem budiž současný tuniský prezident Beji Caid Essebsi (*1926). Usiluje o pokrok a rovnost mezi muži a ženami – a dostal se kvůli tomu do kontroverze s některými muslimskými učenci.

18.8.2017 v 15:05 | Karma článku: 10.48 | Přečteno: 148 | Diskuse

Pavel Kovařík

Strážníkem v osmnácti? Kde je problém?

Řady městské policie nově rozšíří mladí rekruti ve věku od osmnácti let. Kritici varují: "Jsou příliš mladí, nezkušení, podléhají emocím" Možná jo, možná ne. Problém vidím jinde. Problém je Škola.

18.8.2017 v 14:33 | Karma článku: 9.90 | Přečteno: 437 | Diskuse
Počet článků 34 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1945

Jsem táta dvou nezletilých dcer, kterého trápí, že naše špatně fungující opatrovnická justice umožňuje zločinné chování žen po rozvodu a že nekontrolovatelnost tzv nezávislých soudů, nezávislých na platném právu, umožňuje zločinné chování soudkyň a soudců. Trápí mne, že náš tzv. ministr pro lidská práva se vůbec nezabývá porušováním práv otců v naší zemi. Nemám rád lež, faleš, podrazy, podvody. A co mám rád: Mám rád lidi, kteří se nebojí dělat a prosazovat správné věci. Mám rád lidi, kteří si stojí za svými názory. Mám rád lidi, kteří vyznávají svobodu názorů, svobodu slova, a kteří druhým lidem tuto svobodu neberou.

Seznam rubrik

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.