Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Svět je nějak naruby

5. 08. 2016 22:29:12
Jedu takhle vlakem z Prahy na Moravu a čtu si na Internetu. A narazil jsem na jakýsi web, kde nějaká Vladimíra Nováková udílí čtenářům různé rady včetně toho, že v klidu a veřejně radí ženám, jak páchat zločin a unášet děti.

Anonymní čtenářka:"Dobrý den,chci se rozvést.Máme 2 děti. Chtěla bych se odstěhovat ještě před rozvodem a před vypořádáním majetku a úpravou povinností k dětem. Můj příjem je 10000,nájmy se u nás pohybují okolo 10000 včetně záloh na energie.Pokud se s manželem nedohodneme na výživném ještě před rozvodem,což je pravděpodobné,nemohu se odstěhovat. Má matka s dětmi v tomto případě nárok na příspěvek na bydlení nebo jinou dávku,která jí a dětem umožní neumřít hlady?"

Velmi fascinující myšlenkové pochody té paní. Bohužel u velké části ženské populace v dnešní době běžné. Ona se chce odstěhovat od muže, s kterým založila rodinu a pořídila si dvě děti a jaksi automaticky předpokládá, že se odstěhuje i s těmi společnými dětmi, bez ohledu na názor otce dětí ! Společný život s mužem ji už nějak nebaví tak, vezme společné děti a jde. Nevadí ji, že její příjmy jsou nedostatečné na to aby žila sama s dětmi. Vydělává 10.000 a nájmy se pohybují kolem deseti tisíc. Ona jaksi automaticky předpokládá, že ji otec jejích dětí bude živit i po rozvodu a ona bude tvrdit, že je to výživné na děti. Přitom je zcela evidentní, že to výživné je určeno na financování JEJÍHO ŽIVOTA, takového, jaký ona si představuje. Paní jaksi předpokládá, že dokud soudy otci jejích dětí nenapaří, platit své bývalé ženě její život, tak JEJÍ ŽIVOT budou financovat ostatní spoluobčané, daňoví poplatníci, ve formě sociálních dávek na bydlení.

A co této vykutálené paní radí Vladimíra Nováková ?

"Dobrý den, manžel má vůči Vám a dětem vyživovací povinnost i v průběhu manželství. Pokud se s ním na výši výživného nedohodnete, můžete se obrátit na soud. Musíte ale počítat s tím, že soudní řízení bude nějakou dobu trvat. Jestliže se s dětmi odstěhujete, mohla byste mít nárok na příspěvek na bydlení, případně na dávky pomoci v hmotné nouzi."

Paní poradkyně nějak automaticky předpokládá, že ten, kdo odejde ze společné domácnosti, pokud je to žena, tak si automaticky bere sebou děti, bez ohledu na názor otce dětí. Toto jednání je ovšem únos (=zločin) a pokud toto nastane, já otci dětí radím, aby se neprodleně obrátil na policii a hlásil únos dětí ze společné domácnosti. Rozhodně by se s únoskyni dětí neměl domlouvat na tom, že tento nelegální stav akceptuje a ještě ji bude finančně podporovat. Manžel sice má vyživovací povinnost vůči své ženě v době manželství, tj. před rozvodem, ale určitě ne, aby jí financoval JEJÍ ŽIVOT paralelně mimo společnou domácnost. Manželé jsou povinni společně vychovávat děti a vést společnou domácnost a jejímu chodu přispívat oba a nejen finančně. Což paní anonymní tazatelka evidentně činit nehodlá. Odpověď paní Vladimíry Novákové je tak nejen nekompetentní, ale i právně závadná, neboť podněcuje i páchání zločinu - únosu dětí ze společné domácnosti.

Svět je v dnešní době naruby. Ten, kdo opouští společnou domácnost by měl odejít nejen bez dětí, ale i bez majetku. Takto přirozeně to chodilo před sto a více lety. Dnes je, bohužel svět v mnoha aspektech naruby.

PS: Paní anonymní tazatelka a paní poradkyně dobře vědí, že když se únoskyně dětí obrátí na opatrovnický soud, soudružka soudkyně ji vyjde vstříc jako žena ženě (bez ohledu na platné právní normy a mezinárodní úmluvy) a předběžným opatřením únos dětí zlegalizuje. Otci děti pak soud určí, aby tento stav financoval. A když za delší dobu (často za více než rok) dojde na řádné řízení ohledně péče o děti, tak soud stav nechá jaký je, se zdůvodněním, že děti si již na toto zvykly.

Autor: Tomáš Holek | pátek 5.8.2016 22:29 | karma článku: 35.99 | přečteno: 4068x

Další články blogera

Tomáš Holek

Primární problém není neplacení výživného.

V poslední době jsem zaregistroval množství článků v médiích, pořadů v televizi, kde je veden mediální tlak, snažící se veřejnosti vsugerovat, že hlavní porozvodový problém, kterým trpí děti, je neplacení výživného na děti otcem.

20.12.2016 v 14:56 | Karma článku: 22.69 | Přečteno: 864 | Diskuse

Tomáš Holek

10.prosinec: Den lidských práv a porušování lidských práv otců v České republice

Den lidských práv se slaví každoročně na celém světě dne 10. prosince, na počest přijetí Všeobecné deklarace lidských práv Valným shromážděním OSN v roce 1948. V tento den se po celém světě konají akce na podporu lidských práv.

13.12.2016 v 17:30 | Karma článku: 24.87 | Přečteno: 576 | Diskuse

Tomáš Holek

O Festivalu rozvodových filmů '2016

Ve dnech 21.11.2016 - 22.11.2016 se v Praze v kině Mat konal Festival rozvodových filmů, filmů zabývajících se patologickými rozvodovými jevy. Nikdo, komu je tato problematika blízká, ať už profesně nebo osobně, by neměl chybět.

1.12.2016 v 17:30 | Karma článku: 13.97 | Přečteno: 276 | Diskuse

Tomáš Holek

Kdo je ten mravokárce, který píská a odchází z vyhlášení výsledků ankety ?

Ortel zpěvák a Ortel hudební skupina se umístili na druhém místě ankety popularity nazývané Český slavík. V programu slavnostního večera nebylo zařazeno vystoupení skupiny Ortel. Zato v médiích dostal velký prostor její odpůrce.

29.11.2016 v 19:45 | Karma článku: 43.26 | Přečteno: 3425 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jan Pražák

Stručný vzkaz všem nevolícím voličům

Je známým faktem, že nízká volební účast nahrává extrémistickým subjektům. Proč? Protože otrávený umírněný volič se na to prostě vykašle, kdežto naštvaný příznivec extrémistů jde a na just jim to tam hodí.

20.10.2017 v 18:39 | Karma článku: 9.20 | Přečteno: 233 | Diskuse

Jaroslav Čejka

Zvítězí pravda a láska, anebo lež a nenávist?

Kdyby bookmakeři přijímali sázky na odpověď na otázku v titulku, vsadil bych směle na vítězství lži a nenávisti. Proč? Protože lídři všech favorizovaných stran nám předváděli především lži, nenávist a osočování svých protivníků.

20.10.2017 v 16:13 | Karma článku: 16.66 | Přečteno: 586 |

Alena Kulhavá

Moji deváťáci zůstali jak opaření stát, když vešli do krypty, kde zahynul Gabčík a Kubiš

Jindy velmi rozverní, na holky, fotbal (ale už i společenské dění a svět) orientovaní habáni zůstali stát, mě i některým z nich zamrazilo a ukápla slza. Proč?

20.10.2017 v 14:55 | Karma článku: 26.34 | Přečteno: 791 |

Jakub Kouřil

Žebra a maso České republiky

V průběhu plánovaného drancování a vysávání České republiky, už není z čeho brát. Žijeme v prázdné skořápce, v transitní zemí, přes které se přehnalo hejno kobylek. Za sebou zanechaly mezinárodní úmluvy, obchodní smlouvy, zákony..

20.10.2017 v 14:03 | Karma článku: 13.92 | Přečteno: 443 | Diskuse

Tomáš Gayer

Předvolební pohledy 13. - Den, kdy konečně zvítězila pravda a láska....

Podlední díl z cyklu Předvolební pohledy: Tentokrát, jak bude vypadat den, kdy konečně zvítězí pravda a láska nad lží a nenávistí....

20.10.2017 v 11:46 | Karma článku: 17.30 | Přečteno: 397 | Diskuse
Počet článků 34 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1955

Jsem táta dvou nezletilých dcer, kterého trápí, že naše špatně fungující opatrovnická justice umožňuje zločinné chování žen po rozvodu a že nekontrolovatelnost tzv nezávislých soudů, nezávislých na platném právu, umožňuje zločinné chování soudkyň a soudců. Trápí mne, že náš tzv. ministr pro lidská práva se vůbec nezabývá porušováním práv otců v naší zemi. Nemám rád lež, faleš, podrazy, podvody. A co mám rád: Mám rád lidi, kteří se nebojí dělat a prosazovat správné věci. Mám rád lidi, kteří si stojí za svými názory. Mám rád lidi, kteří vyznávají svobodu názorů, svobodu slova, a kteří druhým lidem tuto svobodu neberou.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.