Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Úkolem soudu není dělat si legraci

2. 09. 2016 12:04:35
Soudkyně Šárka Šantorová zastavila trestní stíhání tří výtržníků, kteří zcizili presidentskou standartu, když se vloupali na střechu Hradu. Zdůvodnění usnesení této soudkyně v této věci působí, že si soudkyně dělá legraci.

Dle článku uveřejněném na iDnes, tři výtržníky, kteří se vloupali na střechu Hradu a ukradli presidentskou standartu, kterou pak rozstříhali na 1152 kusů, nelze dle soudkyně Šantorové trestně stíhat, protože by to prý bylo omezování svobody slova a politického názoru hraničící s totalitním režimem. Dle uveřejněné fotografie se soudkyně Šantorová při rozhodování u soudu dobře bavila. Aby se také nesmála, když vykládala, že výtržníci presidentskou standartu neukradli, protože ji neměli v úmyslu získat, ale jen nahradit trenýrkami (odcizenou standartu přitom zničili rozstříháním). V jejím usnesení sděluje, že podkladem výtržnictví je záporný vztah pachatele ke společnosti a z provedených důkazů prý nevyplývá, že by se jednání obžalovaných nějak dotklo občanů této republiky. Motivem činu prý byla recese. Člověk se pak nediví, když vidí, vysmátou soudkyni v taláru.

S takovými závěry soudu dost kontrastuje postup jiného soudu,v případě řidiče MHD, který na předvolební plakáty v autobuse dopisoval slogany a politikům, především těm z ODS, přikresloval tykadla. Případ soudila Markéta Langerová, žena někdejšího poslance ODS Ivana Langera. Řidič autobusu dostal trest 100 hodin veřejně prospěšných prací za poškozování cizí věci. Trestní stíhání v tomto případě asi neohrožovalo svobodu slova a svobodu politického názoru.

Rozhodně nevolám po nějakém přísném potrestání těch tří výtržníků ze skupiny Ztohoven. Je evidentní, že těm třem pomateným mužům šlo o to, vyjádřit určité politické postoje směrem k presidentovi. Je evidentní, že jim primárně nešlo o to ukrást standartu proto, aby ji vlastnili, přesto k jejímu odcizení a následnému zničení došlo. Výtržnictví je trestný čin podle českého trestního zákoníku, jehož prostřednictvím je chráněno zejména klidné občanské soužití a veřejný pořádek. Veřejný pořádek je neurčitý právní pojem, který označuje souhrn pravidel a zásad chování na veřejnosti. V zákoně o přestupcích, jsou obsaženy skutkové podstaty přestupků proti veřejnému pořádku např.: vzbuzení veřejného pohoršení, rušení nočního klidu, znečištění veřejného prostranství, urážky či vyhrožování jiným osobám apod. Vniknutí na střechu Hradu, ukradení presidentské standarty a její urážlivé nahrazení trenýrkami výtržnictvím evidentně je. Svoboda slova a politického názoru by neměla být omezována. Tři členové Ztohoven chtěli vyjádřit svůj politický postoj a mohou ho svobodně vyjádřit různými způsoby. Jenže oni zvolili takový způsob, při kterém se dopustili odcizení cizí věci a výtržnictví. Postoj soudkyně v tomto případě působí tak, že jelikož politické názory soudkyně se shodují s názory Ztohoven, tak výtržnictví není označeno jako výtržnictví a krádež standarty není označena jako krádež. A celé to působí tak, že tzv. nezávislá soudkyně se dobře baví tím, jak směšně zdůvodňuje své rozhodnutí a dává na odiv své politické postoje ohledně pana presidenta.

Jak by asi soudkyně reagovala, kdyby se někdo vloupal do budovy soudu a její kanceláře, ukradl ji talár, který by vzápětí rozstříhat na tisíc kousku a ty pak rozdal lidem a v soudní síni by vyvěsil kalhotky? Také by se smála a nazývala to recesí a svobodným vyjádřením názoru (na naši justici)?

Nutno připomenout, že směšné a hloupé výroky soudců jsou v naší justici již tradiční. Zde je pár příkladů:

„Ústavní soud si je vědom té skutečnosti, že je v zásadě nepřípustné, aby z bezpráví povstalo právo, nicméně v projednávaném případě je třeba sledovat především zájmy nezletilých dětí.“ - Ústavní soudci VLASTA FORMÁNKOVÁ, TOMÁŠ LICHOVNÍK, VLADIMÍR SLÁDEČEK tak nemístně vtipkují, že zájem dvou českých dětí je jejich bezohledný únos matkou do ciziny....

„Důvodem k vydání předběžného opatření nemohou být ani obavy otce, že matka vycestuje s dětmi do Švédska a zde s nimi bude trvale žít.“ a „Stejně není možné, aby předběžným opatřením bylo oběma nezletilým dětem zakázáno vycestovat mimo území České republiky. Matka jako jejich zákonná zástupkyně a osoba, jíž byly svěřeny do výchovy, má právo s dětmi vycestovat, a pokud tak učiní, její chování nelze v žádném případě hodnotit jako únos či zavlečení dítěte do ciziny.“ - KRISTINA ŽÍDKOVÁ z Krajského soudu v Ostravě se nám vtipkováním snaží namluvit, že neví, co je to dle zákona rodičovská odpovědnost a že neví co je to únos dětí do ciziny a nedovolené zadržení dětí v cizině dle mezinárodních úmluv platných v ČR.

„Soud nemohl matce uložit zákaz vycestovat mimo Českou republiku s nezletilými dětmi, neboť jí byly pravomocně svěřeny a matka má tudíž právo, aniž by o tom soud mohl rozhodnout, cestovat s dětmi kamkoliv.“ - JANA NIEDOBOVÁ z Okresního soudu ve Frýdku-Místku si zase dělá legraci z rodičovské odpovědnosti, dělá si legraci z Haagské úmluvy o občanskoprávních aspektech mezinárodních únosů dětí a snaží se nám namluvit, že svěřením dětí do fyzické péče jednoho rodiče tento rodič nabývá právo sám rozhodovat o čemkoli v životě dětí.

"Z okolnosti, že nezletilý byl předběžným opatřením předán do péče matky, vyplývá, že je to matka, která rozhoduje o tom, do jaké školy nezletilý nastoupí, neboť nástup dítěte do I. třídy je třeba považovat za běžnou záležitost." - Plzenští soudci IVA HEJDUKOVÁ, MILOSLAVA NOVÁKOVÁ, KAREL SVOBODA si dělají legraci, že neplatí rodičovská zodpovědnost obou rodičů ani ustanovení, že při nedohodě rodičů o podstatných věcech rozhodne soud (nikoliv tedy rodič, který má dítě v péči) a směšují nástup do školy a výběr školy, který je pro dítě jistě podstatnou záležitostí.

„Nezletilý má ke svému otci pozitivní vztah a není žádný důvod pro to, aby otec byl z výchovného působení na nezletilého vyloučen. Z tohoto důvodu odvolací soud přistoupil k úpravě styku nezletilého s otcem...“ - Syn má tátu rád a není důvod ho z výchovy syna vylučovat - tak jej plzeňští soudci ALENA POLEDNOVÁ, JANA ŠALOMOUNOVÁ, MARTIN ŠEBEK z výchovy vyloučili a stanovili mu jen tzv. styk....

„Ústavní soud přitom nemůže přisvědčit stěžovateli v tom, že by postup obecných soudů vykazoval známky genderové podjatosti, či absenci proporcionality.“ - Výlučná péče matky, styk dítěte s otcem jen dva víkendy v měsíci a k tomu několik hodin v týdnu je dle JIŘÍHO ZEMÁNKA, RADOVANA SUCHÁNKA, VOJTĚCHA ŠIMÍČKA proporcionální a genderově nepodjatý.....

Jak je vidět, srandistů a recesistů máme na našich soudech hodně. Potom se nemůžeme divit, že takoví soudci fandí jiným "recesistům", kteří vniknou na cizí střechu a ukradnou tam cizí věc. Krádež není krádež. Výtržnictví není výtržnictví. A únos dětí do ciziny není únos. Genderově podjatý postup soudu je genderově nepodjatý. No, pak se ale naši soudci nesmí divit, že u veřejnosti nemají respekt a vážnost.

Autor: Tomáš Holek | pátek 2.9.2016 12:04 | karma článku: 37.89 | přečteno: 1578x

Další články blogera

Tomáš Holek

Primární problém není neplacení výživného.

V poslední době jsem zaregistroval množství článků v médiích, pořadů v televizi, kde je veden mediální tlak, snažící se veřejnosti vsugerovat, že hlavní porozvodový problém, kterým trpí děti, je neplacení výživného na děti otcem.

20.12.2016 v 14:56 | Karma článku: 22.69 | Přečteno: 864 | Diskuse

Tomáš Holek

10.prosinec: Den lidských práv a porušování lidských práv otců v České republice

Den lidských práv se slaví každoročně na celém světě dne 10. prosince, na počest přijetí Všeobecné deklarace lidských práv Valným shromážděním OSN v roce 1948. V tento den se po celém světě konají akce na podporu lidských práv.

13.12.2016 v 17:30 | Karma článku: 24.87 | Přečteno: 576 | Diskuse

Tomáš Holek

O Festivalu rozvodových filmů '2016

Ve dnech 21.11.2016 - 22.11.2016 se v Praze v kině Mat konal Festival rozvodových filmů, filmů zabývajících se patologickými rozvodovými jevy. Nikdo, komu je tato problematika blízká, ať už profesně nebo osobně, by neměl chybět.

1.12.2016 v 17:30 | Karma článku: 13.97 | Přečteno: 276 | Diskuse

Tomáš Holek

Kdo je ten mravokárce, který píská a odchází z vyhlášení výsledků ankety ?

Ortel zpěvák a Ortel hudební skupina se umístili na druhém místě ankety popularity nazývané Český slavík. V programu slavnostního večera nebylo zařazeno vystoupení skupiny Ortel. Zato v médiích dostal velký prostor její odpůrce.

29.11.2016 v 19:45 | Karma článku: 43.26 | Přečteno: 3425 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Adam Mikulášek

Proč nechci euro

Není to ani tak proto, že nějak emocionálně lpím na koruně, již jsme zdědili po Rakousku-Uhersku. Mé důvody jsou ryze praktické, ať v ekonomické nebo politické rovině.

20.10.2017 v 19:11 | Karma článku: 7.53 | Přečteno: 119 | Diskuse

Karel Trčálek

Václav Klaus už zase volí Václava Klause!!!

Dějiny se opakují ve spirále. Dialektika dějin je neúprosná a tak nám zase zasedne ve sněmovně Václav Klaus. Poprvé to byla fraška, co to bude teď?

20.10.2017 v 18:26 | Karma článku: 7.11 | Přečteno: 136 | Diskuse

Jan Dvořák

Sociální garsonka jako hůl na Neovlivnitelného Janečka

Zbytečným přeceňováním osudovosti těchto voleb, jestliže ty příští, jistě osudovější, se budou konat nejpozději za čtyři roky, vytvářejí média umělou clonu, přes níž nevnímáme příkoří všedního dne, páchaná na spoluobčanech.

20.10.2017 v 18:08 | Karma článku: 10.73 | Přečteno: 270 | Diskuse

M. K. Pijáček

Volby jsou na …

Pokud zastáváte podobné stanovisko a k volbám nejdete, dám vám jednu radu. Po volbách laskavě držte hubu, poněvadž to bude jen a jen vaše vina, že dopadly, jak dopadly.

20.10.2017 v 17:48 | Karma článku: 11.51 | Přečteno: 218 | Diskuse

Vlastimil Fürst

Neúčast u voleb není protest.

Možná se o politiku vůbec nezajímáte a v takovém případě je asi lepší se voleb neúčastnit, než se nechat zlákat na koblihu. Pokud ale máte na politické dění nějaký názor a nejdete volit, děláte chybu.

20.10.2017 v 15:59 | Karma článku: 7.99 | Přečteno: 385 | Diskuse
Počet článků 34 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1955

Jsem táta dvou nezletilých dcer, kterého trápí, že naše špatně fungující opatrovnická justice umožňuje zločinné chování žen po rozvodu a že nekontrolovatelnost tzv nezávislých soudů, nezávislých na platném právu, umožňuje zločinné chování soudkyň a soudců. Trápí mne, že náš tzv. ministr pro lidská práva se vůbec nezabývá porušováním práv otců v naší zemi. Nemám rád lež, faleš, podrazy, podvody. A co mám rád: Mám rád lidi, kteří se nebojí dělat a prosazovat správné věci. Mám rád lidi, kteří si stojí za svými názory. Mám rád lidi, kteří vyznávají svobodu názorů, svobodu slova, a kteří druhým lidem tuto svobodu neberou.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.