Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kdo je ten mravokárce, který píská a odchází z vyhlášení výsledků ankety ?

29. 11. 2016 19:45:00
Ortel zpěvák a Ortel hudební skupina se umístili na druhém místě ankety popularity nazývané Český slavík. V programu slavnostního večera nebylo zařazeno vystoupení skupiny Ortel. Zato v médiích dostal velký prostor její odpůrce.

Nechci zde hodnotit tvorbu skupiny Ortel. Již loni po vyhlášení výsledku ankety Český slavík, jsem si Ortel našel na Youtube a zjistil jsem, že se jedná o jednodušší a nezajímavou hudební produkci. V textech písní Ortelu, které jsem na Youtube našel, jsem vůbec nic závadného nenašel, ale také jsem pro sebe nenašel jediný důvod si nějakou skladbu Ortelu pustit ještě jednou. Ale také respektuji, že mnozí lidé takové důvody našli a Ortelu poslali hlas do Českého slavíka. Tvorba Ortelu je dle médií kontroverzní. Kontroverzní mi připadá tvorba skupiny Conflict 88, kde dříve působil Tomáš Ortel, ale v anketě se přece umístil Ortel a nikoli Conflict 88.

O rok dříve, jsem se díky anketě Český slavík dověděl o nějakém raperovi, který si říká Řezník a jehož tvorba je tak kontroverzní, že byl z ankety, v rozporu s pravidly, vyloučen. Našel jsem si ho na Youtube a první pocit byl šok a okamžité odsouzení "úchylné" tvorby Řezníka, plné vulgarismu a prezentace násilí. Navíc, rap je styl, který nemusím a vždy jsem se na tento styl díval přes prsty. Jenže tvorba Řezníka není primitivní a hloupá ani hudebně a ani textově. Proto, jsem si ji poslechl znovu a zjistil jsem, že texty, na první poslech plné násilí a hnusu, jsou vlastně chytré, chytře působivé, není to jen snůška vulgarismů, ale ta tvorba se snaží něco říct. Navíc jsem zjistil, že je to pro mne hudebně zajímavé, působivé, chytře zaranžováno. Přesto, že jsem do té doby rap neuznával jako hudbu. Martin Pohl alias Řezník sám říká, že on svou tvorbou násilí nepropaguje, protože jeho posluchači jsou přece schopni rozlišit co je správné a co správné není. V případě některých jeho pubertálních fanoušků o tom ovšem pochybuji. Pamatuji si, že vyloučení Řezníka z ankety Český slavík (v podstatě v rozporu z danými pravidly tím byl připraven o finanční výhru) vyvolalo řadu emocí i mezi českými hudebními celebritami, kdy část jeho tvorbu ostře odsoudila a jeho vyloučení z ankety schvalovala a část sice jeho tvorbu také odsuzovala, ale ostře nesouhlasila s vyloučením rapera Řezníka z ankety a dokonce někteří na protest proti vyloučení dokonce prohlašovali (např. Tomáš Klus, pokud se dobře pamatuji), že se již této ankety nezúčastní. Vyloučení Řezníka bylo v rozporu z pravidly ankety a byl to nedemokratický akt proti svobodě hudební tvorby.

Loni a letos máme ve Slavíku dalšího kontroverzního účastníka - Ortel. Jeho texty jsou údajně kontroverzní, tak formálně zřejmě, na rozdíl od Řezníka, nezávadné, protože bylo shledáno, že Ortel se ankety může účastnit. Nechci ani analyzoval, proč se Ortel umístil tak, jak se umístil, kdo a proč pro ně hlasoval. Myslím, že to je vcelku jasné a už jsem zachytil řadu článků, které se toto snaží analyzovat. Dle jasně daných pravidel soutěže Ortel skončil druhý, ať se to někomu líbí nebo ne.

Nechci se zde pouštět do úvah, nakolik je správné, respektive slušné, aby účastník slavnostního vyhlášení při vyhlašování výsledků hlasování nezatleskal. Já osobně něčemu, co se mi nelíbí nebo s čím nesouhlasím netleskám. A podobně, když někdo druhý netleská něčemu, co se jemu nelíbí, tak ho za to nemohu odsuzovat.

Zaujala mne informace o tom, že Radek Banga, frontmen dříve hodně protěžované "hudební" skupiny Gipsy.cz, nejen, že při vyhlašování výsledku Českého slavíka nezatleskal, na protest pískal a odešel ze sálu. Má právo vyjádřit svůj názor a postoj. Ale to, že osočoval ostatní diváky, že se k němu nepřidali a regulérnímu účastníkovi ankety za druhé místo zatleskali, mi připadá jako fanatismus a netolerance z Bangovy strany. Dle různých vyjádření pana Radka Bangy jsem nabyl dojmu, že kdyby měl tu moc, zakázal by všechny, kdo mají jiný názory a postoje než on sám. Když jsem potom četl článek, který se snažil odhalit jaký ve skutečnosti je ten mravokárce Radek Banga, tím, že zveřejnil jeho textovou tvorbu, konkrétně text skladby "Chceš (p...t, p...t, p...t)", myslel jsem si zprvu, že se jedná o falešnou informaci s cílem poškodit pana Radka Bangu. Ten text, nejenže je plný genderové nekorektnosti, plný vulgarismů jako u kontroverzního Řezníka, ale zdaleka nedosahuje jeho kvalit a je hloupý. Ten text "Chceš (p...t, p...t, p...t)" jsem našel i na jiných serverech, například zde. A dokonce jsem zjistil, že ona skladba se nachází na oficiálně vydané desce "Gipsy : Rýmy a Blues" zde."Černý cigan" je jiný text Radka Bangy. Další text "Zmrde -smack that-acon" najdete zde. Pokud by se nějakým omylem pan Radek Banga dostal na druhé místo v Českém slavíkovi a já seděl v sále, tak při znalosti jeho tvorby bych mu také nezatleskal, ale nenapadlo by mne osočovat ostatní diváky, že zatleskali.

Zatímco Řezník byl ze soutěže Český slavík vyloučen, tak mysogyn Radek Banga alias Gipsy.cz se v té samé anketě letos umístil na 46. místě (a nemůže zkousnout 2. místo Ortela), učastní se stavnostního vyhlášení výsledků a tam píská a bouchá dveřmi. Patrik Banga, bratr Radka Bangy, pracuje v cenzurním oddělení redakce iDnes, kde cenzuruje a maže diskusní příspěvky prezentující tzv. "nevhodné" názory (zdá se, že zakazování odlišných názorů a postojů mají bratři Bangové v rodině) nebo příspěvky obsahující vulgarismy. Stejné vulgarismy, kterými se "tvorba" mysogyna Radka Bangy jen hemží. A autor těchto vulgarismů dokonce reprezentoval naší zemi na soutěži Eurovision Song Contest (a zaslouženě tam se svou nezajímavou tvorbou zcela propadl). To jsou, ale paradoxy, že ?

Je dobré vědět, kdo je ten mravokárce Radek Banga. Příznačné je, že zatímco jiní, kteří skutečně něco dokázali, nedělají z momentálního úspěchu Ortelu nějakou aféru, v klidu zatleskají a myslí si o jejich tvorbě své, tak tu aféru dělá ten, kdo toho v oboru moc kvalitního neumí, a je přinejmenším stejně kontroverzní jako jím odsuzovaný Ortel nebo ze soutěže vyřazený raper Řezník.

Autor: Tomáš Holek | úterý 29.11.2016 19:45 | karma článku: 43.26 | přečteno: 3425x

Další články blogera

Tomáš Holek

Primární problém není neplacení výživného.

V poslední době jsem zaregistroval množství článků v médiích, pořadů v televizi, kde je veden mediální tlak, snažící se veřejnosti vsugerovat, že hlavní porozvodový problém, kterým trpí děti, je neplacení výživného na děti otcem.

20.12.2016 v 14:56 | Karma článku: 22.69 | Přečteno: 864 | Diskuse

Tomáš Holek

10.prosinec: Den lidských práv a porušování lidských práv otců v České republice

Den lidských práv se slaví každoročně na celém světě dne 10. prosince, na počest přijetí Všeobecné deklarace lidských práv Valným shromážděním OSN v roce 1948. V tento den se po celém světě konají akce na podporu lidských práv.

13.12.2016 v 17:30 | Karma článku: 24.87 | Přečteno: 576 | Diskuse

Tomáš Holek

O Festivalu rozvodových filmů '2016

Ve dnech 21.11.2016 - 22.11.2016 se v Praze v kině Mat konal Festival rozvodových filmů, filmů zabývajících se patologickými rozvodovými jevy. Nikdo, komu je tato problematika blízká, ať už profesně nebo osobně, by neměl chybět.

1.12.2016 v 17:30 | Karma článku: 13.97 | Přečteno: 276 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jan Pražák

Stručný vzkaz všem nevolícím voličům

Je známým faktem, že nízká volební účast nahrává extrémistickým subjektům. Proč? Protože otrávený umírněný volič se na to prostě vykašle, kdežto naštvaný příznivec extrémistů jde a na just jim to tam hodí.

20.10.2017 v 18:39 | Karma článku: 8.85 | Přečteno: 199 | Diskuse

Jaroslav Čejka

Zvítězí pravda a láska, anebo lež a nenávist?

Kdyby bookmakeři přijímali sázky na odpověď na otázku v titulku, vsadil bych směle na vítězství lži a nenávisti. Proč? Protože lídři všech favorizovaných stran nám předváděli především lži, nenávist a osočování svých protivníků.

20.10.2017 v 16:13 | Karma článku: 16.66 | Přečteno: 580 |

Alena Kulhavá

Moji deváťáci zůstali jak opaření stát, když vešli do krypty, kde zahynul Gabčík a Kubiš

Jindy velmi rozverní, na holky, fotbal (ale už i společenské dění a svět) orientovaní habáni zůstali stát, mě i některým z nich zamrazilo a ukápla slza. Proč?

20.10.2017 v 14:55 | Karma článku: 26.34 | Přečteno: 782 |

Jakub Kouřil

Žebra a maso České republiky

V průběhu plánovaného drancování a vysávání České republiky, už není z čeho brát. Žijeme v prázdné skořápce, v transitní zemí, přes které se přehnalo hejno kobylek. Za sebou zanechaly mezinárodní úmluvy, obchodní smlouvy, zákony..

20.10.2017 v 14:03 | Karma článku: 13.60 | Přečteno: 441 | Diskuse

Tomáš Gayer

Předvolební pohledy 13. - Den, kdy konečně zvítězila pravda a láska....

Podlední díl z cyklu Předvolební pohledy: Tentokrát, jak bude vypadat den, kdy konečně zvítězí pravda a láska nad lží a nenávistí....

20.10.2017 v 11:46 | Karma článku: 17.30 | Přečteno: 396 | Diskuse
Počet článků 34 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1955

Jsem táta dvou nezletilých dcer, kterého trápí, že naše špatně fungující opatrovnická justice umožňuje zločinné chování žen po rozvodu a že nekontrolovatelnost tzv nezávislých soudů, nezávislých na platném právu, umožňuje zločinné chování soudkyň a soudců. Trápí mne, že náš tzv. ministr pro lidská práva se vůbec nezabývá porušováním práv otců v naší zemi. Nemám rád lež, faleš, podrazy, podvody. A co mám rád: Mám rád lidi, kteří se nebojí dělat a prosazovat správné věci. Mám rád lidi, kteří si stojí za svými názory. Mám rád lidi, kteří vyznávají svobodu názorů, svobodu slova, a kteří druhým lidem tuto svobodu neberou.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.